Bahçe

Bahçe Düzenleme Hakkında Bilgiler Yer Almaktadır.

Bahçe Düzenlemesinde Kış Bahçesi Nedir-Nasıl Yapılır?

Peyzaj

Bazen mevsim bize engel olsa da doğanın güzellikleriyle kucaklaşmak isteriz. Bahçenizin bir bölümünü yada balkonunuzu kış bahçesine çevirebilirsiniz.

Soğuk yağmur kar demeden kışı bahçede yaşamak elinizde. Değişik malzemelerle yapılan kış bahçeleri tam size göre. ” Evimin hangi noktasında yer almalı?” diyorsanız cevap basit: Bahçenizin en bol ışık alan yeri yada en çok ışık alan balkonunuzu kış bahçesine dönüştürebilirsiniz. Kış bahçeleri daha çok bahçeli evlerde ve binaların çatı katlarında tercih ediliyor. Burada amaç güneşin tüm olumsuz etkilerinden arınmış süzülmüş gün ışığıyla dolu ortamlar yaratmaktır.
Alüminyumdan PVC’ye ahşaba kadar çeşitler soğuk günlerde bitkilerle dolu yemyeşil çiçekli yeni düş alanlarınız için seçeneklerden sadece birkaçıdır. Isıtma soğutma sistemine sahip kış bahçeleri evlere dekorasyon yönünden de ayrı bir zenginlik kattığı için son son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Evinizin dilediğiniz bir noktasına sabit sürme katlanabilir kanatlarla her genişlikte pencere yerleştirebilirsiniz. Kış bahçelerinde havalandırma gölgelendirme sistemleri ve ısı yalıtımı doğru bir şekilde yapılırsa dört mevsim kullanıma uygun bir alan elde edilir.Yorum Gönderin